rak jajnika

Powszechnie wiadomo, że jednym z największych problemów współczesnej medycyny są choroby nowotworowe. Przykładowo tylko w samej Polsce notuje się rocznie wśród kobiet ok. 3000 zachorować na raka jajnika. Ostatnio polscy naukowcy odkryli nowatorski sposób leczenia wszelkich nowotworów genetycznie zmodyfikowanymi pałeczkami salmonelli, które mogłyby sobie poradzić i z tą dość złośliwą chorobą. Niestety brak funduszów powoduje zastój w badaniach.

A jeśli nawet plan się powiedzie, patent na pewno kupią Amerykanie, zaś wielkie korporacje farmaceutyczne, zarabiające krocie na ciągłym, choć nieskutecznym leczeniu chemioterapią, zbyt szybko nie dopuszczą tego leku do powszechnego obiegu. Będzie prawdopodobnie tak, jak w przypadku skutecznego sposobu walki z AIDS, który ponoć już istnieje, ale nie stosuje się go, ponieważ ziemia się przeludniła, a rasa ludzka się degeneruje. Pozostaje jednak pytanie, co np. powiedzieć kobietom, które po wydaniu na świat potomstwa i osiągnięciu wieku menopauzy zapadają na raka piersi lub raka jajnika z wyrokiem skazującym? Co im powiedzieć i jak przekazać informacje, że skuteczny lek istnieje, lecz musi Pani umrzeć. Czy tak to ma wyglądać?
Rak jajnika zwany także cichym zabójcą, zwany tak, ponieważ zwykle zaburzenia, z nim związane, nie spowodują powikłań w innych narządach. Wczesne wykrycie raka jajnika jest bardzo ważne jeżeli choroba ma być skutecznie wyleczona.
Rak jajnika bardzo często jest mylony z chorobami zakłócającymi prawidłowe trawienie, objawy są bardzo nietypowe dotyczą organów wewnętrznych, takich jak przewód pokarmowy bądź pęcherz moczowy, dopiero w późniejszym okresie rozwoju choroby okazuje się, ze to rak jajnika. U kobiet mogą się pojawiać następujące objawy: bóle podczas stosunku, bóle krzyża, nieregularne miesiączki, ból w miednicy, zaparcia, obrazek brzucha, niestrawność, uczucie pełności, wzdęcia, gazy, nudności.
Przyczyny raka jajników podobnie jak większość nowotworów powstające w narządach nie są znane. W przypadkach nowotworów żeńskich narządów płciowych zwraca się szczególnie na czynnik genetyczny który wydaje się mieć pewny związek z zapadaniem na te nowotwory. Oznacza to, że jeżeli kobieta zachoruje na raka tego układu, to istnieje prawdopodobieństwo jego wystąpienia u potomstwa żeńskiego. Do największego ryzyka należy podeszły wiek i bezdzietność kobiety.
Pierwszym krokiem w leczeniu raka jajnika jest jak najdokładniejsze chirurgiczne usuniecie tkanki nowotworowej.
Im mniej pozostałości guza w organizmie, tym lepsze są późniejsze rokowania. Podstawowym postępowaniem w leczeniu operacyjnym jest usuniecie macicy (histerotomia), jajników i jajowodów (salpingotomia i adenotomia), usunięcie sieci większej oraz węzłów chłonnych. Tkanki te badane są także w kierunku obecności komórek nowotworowych. Jest to rozstrzygające dla dalszego leczenia. Nie jest niczym nietypowym usunięcie także części jelita, które zostały zaatakowane przez nowotwór. Po operacji prawie zawsze wymagane jest leczenie farmakologiczne. Celem chemioterapii jest usunięcie wszelkich komórek nowotworowych, które mogły pozostać w organizmie. Chemioterapia ograniczona jest do pewnego okresu czasu, zazwyczaj około 5 miesięcy. Odbywa się w cyklach, np. w kilku seriach terapeutycznych, pomiędzy którymi są zawsze długie okresy poprawy. Pomimo iż wiele pacjentek pozbywa się guza po leczeniu operacyjnym i chemioterapii, niebezpieczeństwo nie jest zażegnane. U wielu chorych występują nawroty, tak zwane wznowy. W zależności od czasu, kiedy pojawi się nawrot choroby, potrzebne są nowe środki terapeutyczne, takie jak chirurgia lub chemioterapia.
Chcesz naprawdę odnieść wielki sukces? Zdobyć majątek? Być niezależną, samodzielną i spełnioną kobietą? Możesz to osiągnąć w ciągu zaledwie kilku minut! Zainwestuj w jedyną, pewną i gwarantowaną lokatę - we własne zdrowie!
Jesteśmy coraz lepiej wykształcone, kreatywne, silne, przemierzające życie z szybkością sportowego samochodu, gdy nagle następuje gwałtowne hamowanie... rak jajnika. Ciebie to nie dotyczy? Nie daj się oszukać! Nie wierz w łut szczęścia i przychylność losu! Jesteś inteligentną, odpowiedzialną, czarującą, życzliwą, pełną ciepła i czułości kobietą? Dlaczego więc chcesz być martwa?! Nowotwór nie może być celem Twojego życia! Zatrzymaj się!
Każdego dnia podejmujesz walkę o jakość życia, o dobro bliskich, o sukcesy zawodowe, o poczucie spełnienia. Masz czas dla wszystkich i na wszystko, tylko siebie zaniedbujesz! Nie jesteś ważna? Jesteś najważniejsza! Nie daj szansy nowotworowi! Nie potrzebujesz porażek, urodziłaś się by zwyciężać. Twoim celem jest życie, a nie walka o nie! Codzienność dostarcza Ci wystarczającą ilość wyzwań, dlaczego chcesz by rak jajnika stał się jednym z nich, może być ostatnim...

w samej Polsce notuje się rocznie wśród kobiet ok. 3000 zachorować na raka jajnika

Rak jajnika to określenie na nowotwory, rozwijające się w jednym lub też w obu jajnikach. Nowotwór ten zazwyczaj – dopóki nie pojawią się powikłania w innych narządach ciała – nie powoduje wyraźnych objawów chorobowych i dlatego w początkowym stadium możliwa jest błędna diagnostyka (najczęściej mylony z chorobami trawiennymi).
Najistotniejszą kwestią jest szybkie stwierdzenie schorzenia, poprzez badanie miednicy oraz USG. We wczesnej fazie choroby występuje niewielki guz umiejscowiony obok trzonu macicy, później można wyczuć go przez powłoki brzuszne.
Jeżeli źle się czujesz i masz uczucie pełności i wzdęcia, to nie zwlekaj z wizytą u lekarza! Inne niepokojące objawy, to: ból miednicy, gazy i nudności, bóle krzyża lub utrata apetytu.
Pierwszym krokiem w leczeniu omawianego nowotworu jest chirurgiczne pozbycie się chorej tkanki, poprzez usunięcie macicy, jajników oraz jajowodów, jak również węzłów chłonnych. Dla pewności, iż w organizmie nie pozostaną tkanki nowotworowe, przeprowadza się również chemioterapię trwającą zazwyczaj około pięciu miesięcy.
W leczeniu znajdują pomału zastosowanie także szczepienia ochronne przed nawrotami choroby, a polegające na zaktywizowaniu układu odpornościowego organizmu, który mógłby rozpoznawać oraz zwalczać komórki nowotworowe raka jajnika posiadające na swojej powierzchni antygen CA 125.

w samej Polsce notuje się rocznie wśród kobiet ok. 3000 zachorować na raka jajnika
przesłać wiadomość
Imię:
E-mail:
Wiadomość: