rak piersi

Rak piersi jako druga szansa, nowe spojrzenie na życie?
Brzmi niedorzecznie? Nierealnie? Któż z nas nie spotkał wśród rodziny czy przyjaciół osób, dla których werdykt lekarza był niczym nieodwołany wyrok przypieczętowujący całe dotychczasowe życie. Kładący kres ukochanym planom i marzeniom. Powodujący marazm i negatywne nastawienie do dalszej aktywności uzależnionej od choroby, z która tak trudno wygrać. Tak trudno wygrać. Tak łatwo przegrać. Tak warto walczyć!

Czy mamy już na wstępie się poddać, pogodzić z nieuniknionym naszym zdaniem losem? Zarzucić walkę bez podjęcia wyzwania? To właśnie tak ekstremalne sytuacje w naszym życiu stanowią punkty zwrotne, które niejako zmuszają nas do refleksji i zastanowienia się nad naszą dotychczasową egzystencją. Uświadamiając sobie możliwy bliski jej koniec, w pełni dociera do nas jej znaczenie i nieprzebrane bogactwo, które oferuje.
Więc zamiast pogodzić się z chorobą, rozejrzyjmy się dookoła, zmieńmy nasze życie! Rak piersi to nowotwór uderzający w samo jądro kobiecości, odbierający resztki pewności siebie tak głęboko zintegrowanej z ludzką chęcią wzbudzania pożądania. Czy mamy więc pozwolić nowotworowi odebrać nam nawet ten ostatni bastion naszego człowieczeństwa?
Jesteś kobietą aktywną i pełną życia, nie pozwól by to się kiedykolwiek zmieniło. Rak piersi nie musi być wyrokiem. Wczesna diagnoza i leczenie pozwalają na całkowite wyleczenie i powrót do normalnego życia. Warto poświęcić czas, by móc spokojnie poświęcić się swoim pasją. Każda z nas zasługuje na to, by być pewną, że jej zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Raka piersi można wykryć podczas badania mammograficznego, ale równie istotne jest też systematyczne samobadanie piersi, które może stać się tak samo przyjemnym zabiegiem codziennej pielęgnacji, jak wmasowywanie w siebie pachnących kremów pielęgnacyjnych. Każdą wątpliwości powinnyśmy natychmiast skonsultować z lekarzem. Przestrzeganie tych kilku podstawowych zasad może uchronić nasze życie i zdrowie. Ci więcej, dla każdej z nas może się stać także początkiem wspaniałej przygody skupienia i skoncentrowania się na sobie i swoim ciele. Bez wątpienia możemy sobie zaserwować taką chwilę czasu tylko dla siebie, w której nasze ciało i uczucia z niego płynące są w centrum naszego zainteresowania. Z rakiem piersi można wygrać! Wystarczy tak niewiele, żeby móc się cieszyć radością życia każdego dnia i z czystym sumieniem odkrywać smak życia na nowo!
Rak piersi wszyscy o nim wiemy i słyszymy, w radiu, telewizji. Drogie Panie, zawsze sobie wmawiacie, że Was to nie dotyczy, że to jeszcze nie teraz albo że jesteście jeszcze za młode. I gdy jest już za późno zastanawiacie się dlaczego "ja", przecież wszystko było ze mną dobrze. Jeżeli nie chcesz żeby było za późno i zależy Ci na sobie wejdź i zobacz!
Być kobietą do czegoś zobowiązuje, do tego abyś dbała o siebie bo nikt Ci potem nie przyniesie w prezencie Twojej kobiecości. Skoro spędzasz u fryzjera tyle czasu i pamiętasz o manicure, pedicure to dlaczego nie zadbasz o piersi. To zajmuje tylko chwilę, sama zobacz.
A wy, panowie? Chcielibyście patrzeć na piękne piersi swoich żon, ale czy któryś z was przez chwilę pomyślał czy są one zdrowe, czy rak piersi ich nie atakuje. Czy nie potrzebują się zbadać nie tylko waszymi dłońmi, ale także przez wysokiej jakości sprzęt medyczny. A po co to wszystko, po to żeby nie było za późno. Raka piersi można pokonać, ale to zależy od Ciebie.
Rak piersi – jak to strasznie brzmi! Tysiące kobiet na całym świecie jest potencjalnie zagrożonych zachorowaniem na ten nowotwór. Jednak wiele z nich, a nawet można zaryzykować stwierdzenie, że tysiące, nie mają pojęcia o tzw. profilaktyce! O tym, że można udać się z wizytą do lekarza, poprosić o skierowanie na badania. Wejdź na naszą stronę, zdobądź więcej informacji na ten temat. Rak piersi wcześnie wykryty jest w większości przypadków całkowicie uleczalny. Trzeba jednak przyznać, że nie wszystkie kobiety na świecie mają jednakowy dostęp do leczenia. Jednocześnie nie wszystkie kobiety dbają o swoje zdrowie tak jak powinny. Czasami wystarczyłoby badanie piersi samej, guzki można wyczuć pod palcami. Wiele o raku piersi można dowiedzieć się z naszej strony, wejdź i zobacz! Mammografia jako jedno z badań profilaktycznych jest bezbolesna i naprawdę warto z niego skorzystać! Rak piersi nie musi oznaczać wyroku! Jeśli już nas dopadnie bądźmy dobrej myśli i ufajmy lekarzom. Nie wolno się poddawać i trzeba walczyć!

Rak piersi nie musi być wyrokiem. Wczesna diagnoza i leczenie pozwalają na całkowite wyleczenie i powrót do normalnego życia.


Nowotwór – ta choroba dotyka coraz więcej osób w naszym społeczeństwie. Dla wielu ta diagnoza jest jednoznaczna z wyrokiem śmierci. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wcześnie wykryty nowotwór często jest całkowicie wyleczalny. Trzeba tylko szybko poddać się odpowiedniemu leczeniu.
Jest tak między innymi w przypadku raka piersi. To najczęściej wykrywany rodzaj nowotworu u kobiet. Przyczyny jego występowania nadal nie są znane. Istnieje tylko wykaz czynników, które mogą zwiększyć ryzyko powstania tego nowotworu. Należą do nich wiek kobiety, otyłość, obciążenia genetyczne a nawet zła dieta.
Ważne jest, aby kobiety, a przede wszystkim te, które należą do grupy ryzyka, co rocznie wykonywały badanie USG i mammografię. Dużą rolę we wczesnym wykrywaniu choroby ma też samobadanie. Wiele kobiet właśnie w trakcie takiego badania w domu wykrywało guzki, które potem diagnozowano jako nowotwór. Drogie Panie badajcie swoje piersi w domu co miesiąc. Wczesne wykrycie, odpowiednie leczenie, pozytywne nastawienie i wola walki pacjentki to klucz do wygranej z nowotworem.
Rak piersi nie oznacza już wyroku śmierci dla kobiety. Oznacza ciężką walkę, często wiążącą się z utratą piersi. Mastektomia i chemioterapia to drastyczne ale skuteczne środki do walki z nowotworem. Jednakże pomimo wielu strat, jakie niesie ze sobą ta choroba dla kobiety, jakże wielką wartość ma ocalone życie.

Rak piersi nie musi być wyrokiem. Wczesna diagnoza i leczenie pozwalają na całkowite wyleczenie i powrót do normalnego życia.
przesłać wiadomość
Imię:
E-mail:
Wiadomość: