rak prostaty

Mężczyźni w niebezpieczeństwie!
W dobie dzisiejszych czasów otaczająca nas rzeczywistość sprzyja rozwojowi chorób cywilizacyjnych, które w najgorszym przypadku kończą się śmiercią. Jak wynika z badań lekarzy jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych, z którą mamy do czynienia obecnie jest rak, a w szczególności rak prostaty, choroba dotycząca tylko męskiej części społeczeństwa. Czynnikami narażającymi mężczyzn na zachorowanie na tego typu raka jest brak ruchu, alkohol, tytoń, kontakt z azbestem, promieniowanie oraz zażywanie narkotyków, przy czym dieta uboga w witaminy oraz błonnik jest również zagrożeniem.

W celu zapobiegania zachorowaniom na raka prostaty Panowie powinni dbać o swoją tężyznę fizyczną, zadbać o dietę bogatą w witaminy, błonnik oraz tłuszcze roślinne. Wbrew obiegowej opinii nie jest to tylko choroba ludzi w podeszłym wieku, ilość zachorowań ma oczywiście związek z wiekiem, ale to tylko ze względu na obniżenie odporności w wyniku starzenia się człowieka. Dlatego też, apeluję, aby Panowie nie lekceważyli objawów, a Panie zatroszczyły się o dietę swoich partnerów jeśli sami tego nie robią. Pamiętajmy, by przestrzegać podstawowych zasad zapobiegania rakowi prostaty bo jest to choroba śmiertelna i może dotknąć mężczyznę w każdym wieku!
Rak prostaty – Panowie, nie bójcie się urologa!
Najczęściej spotykanym nowotworem złośliwym u mężczyzn jest rak prostaty.
W Polsce na ten typ nowotworu choruje około 20 na 100 mężczyzn. Ryzyko wystąpienia choroby wzrasta wraz z wiekiem i dotyczy głównie mężczyzn po 60 roku życia. Medycyna do końca nie zna przyczyny choroby.
Choroba częściej występuje u mężczyzn: otyłych, prowadzących siedzący tryb życia. zachowujących wstrzemięźliwość płciową, chorujących wenerycznie, u których występują częste stany zapalne dróg moczowych, spożywających dużą ilość mięsa, tłuszczu i małą ilość warzyw.
Wśród czynników ryzyka wymienić należy także używki powodujące obrzęk gruczołu krokowego, w tym alkohol (zwłaszcza wysokoprocentowy), nadmierną ilość ostrych przypraw, stres i napięcia nerwowe oraz genetykę.
Odpowiednio wcześnie wykryty rak prostaty jest całkowicie wyleczalny, dlatego pamiętaj o profilaktyce. Wybierz się na wizytę kontrolną do urologa przynajmniej raz w roku.
Jeśli zauważyłeś u siebie następujące objawy:
- potrzeba częstego oddawania moczu, szczególnie w nocy,
- trudności z rozpoczęciem oddawania moczu,
- ból lub pieczenie podczas oddawania moczu,
- bóle lędźwiowe i w okolicach miednicy,
- słabszy strumień oddawanego moczu,
- zaburzenia erekcji,
- krew w moczu lub spermie
natychmiast zgłoś się do lekarza!
W większości przypadków te objawy to wynik jedynie stanu zapalnego, a nie nowotworu prostaty. Rak prostaty to jeszcze nie wyrok.

Rak prostaty, choroba dotycząca tylko męskiej części społeczeństwa.

Jesteś mężczyzną? Prowadzisz siedzący tryb życia? A może masz kłopoty z nadwagą? Jeśli tak, ten artykuł jest dla ciebie. Rak prostaty dotyka wielu mężczyzn powyżej 45 roku życia. Dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń. Prawie co 3 mężczyzna w wieku około 50 lat i aż 80 % mężczyzn w wieku 80 lat zapada na tę podstępną, początkowo nie dającą żadnych objawów chorobę. Przerażające? W Polsce odsetek umierających na raka prostaty jest wyższy niż w innych krajach ze względu na zbyt późne rozpoznanie. Tymczasem proste badanie urologiczne może uchronić przed tragicznymi konsekwencjami. Dlatego nie zwlekaj! Udaj się do urologa. Profilaktyka ma kluczowe znaczenie we wczesnym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu raka prostaty. Współczesna medycyna nie potrafi jednoznacznie wyjaśnić przyczyn powstawania tego rodzaju nowotworu. Jednakże istnieje szereg czynników, które mogą przyczynić się do jego powstawania. Zaliczyć do nich można między innymi promieniowanie rentgenowskie, zapalenie dróg moczowych, siedzący tryb życia, otyłość, nadmierne spożywanie alkoholu oraz złe odżywianie.
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Regularne badania oraz zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta wystarczą by mieć swoje zdrowie pod kontrolą. Pamiętaj, rak prostaty to jeszcze nie wyrok!
Choroby towarzyszyły ludzkości od zawsze i od początku istnienia. Lecz jedynym problemem, z którym ludzie nadal się borykają i uparcie walczą po to, aby wygrać życie jest Nowotwór. Ma ona różne objawy, rodzaje, oraz etapy leczenia. Jednym z najgroźniejszym jest rak prostaty, stanowi on jedną z głównych przyczyn śmierci. Według statystyk u ludzi występuje ponad 100 różnych odmian raka. Jednak ten jest złośliwym nowotworem atakującym układ moczowo-płciowy, atakuje w szczególności mężczyzn powyżej 45 roku życia. Na rozwój i leczenie tej choroby wpływają warunki anatomiczne i fizjologiczne, ma ona bowiem bardzo złożoną budowę. Jej wnętrze to splot kanałów, kanalików i naczyń krwionośnych, poza nimi prostata zawiera część cewki moczowej i nasieniowód.
Nie udowodniono odziedziczenia predyspozycji do zachorowań na raka prostaty, lecz mimo to badania wstępne są wskazane. Pierwszym objawem niepokojącym jest zwiększone parcie na pęcherz - co prowadzi do częstego oddawania moczu - w którym pojawia się krew w małych ilościach. Nie ma obranej metody leczenia, dlatego przyjmuje się zasady takie same jak przy innych nowotworach. W fazie zaawansowanym w przypadku raku prostaty leczenie polega na chemioterapii w połączeniu z radioterapią. Rak ten zajmuje 4 miejsce jako przyczyna śmiertelności na świecie. W 2004 roku około 230110 mężczyzn miało rozpoznanego i zaawansowanego raka prostaty w USA i około 29900 zmarło z tego powodu. Jak dotąd jeszcze nie wynaleziono lekarstwa na tą chorobę.

Rak prostaty, choroba dotycząca tylko męskiej części społeczeństwa.
przesłać wiadomość
Imię:
E-mail:
Wiadomość: