Rak żołądka

 
Doktor Jan Nowicki
  Rak żołądka jest jednym z nowotworów, który dotyczy mężczyzn częściej niż kobiety. Zachorowalność z roku na rok się zwiększa a my swoim niezdrowym trybem życia pomagamy rozwijać się tej niszczycielskiej chorobie.

Najgorsze jest to ze objawy występują dopiero po pewnym czasie gdy choroba ma już swoje stadium rozwoju i nie jest łatwo ja wyleczyć, ale im szybciej jest zdiagnozowana tym lepiej dla nas.
Siła tego nowotworu tkwi w tym, iż znajduje się on w naszym żołądku , który jest jakby naszym drugim sercem bez niego nie moglibyśmy normalnie funkcjonować a wyleczenie tego schorzenia jest tylko możliwe przy pomocy chirurga pod warunkiem że jest jeszcze co ratować?!

Palenie papierosów picie alkoholu lub spożywanie przeterminowanej żywności przyspiesza jego rozwój co doprowadza do zachorowalności u wielu ludzi. Nagły spadek na masie ciała osłabienie, brak apetytu oraz ból żołądka to jedne z podstawowych objawów, które świadczą o tym, że możemy być chorzy.
Dlatego nie warto bagatelizować objawów i jak najszybciej należy skontaktować się lekarzem, bo jak nam wszystkim wiadomo – każdy nowotwór jest bardzo niebezpieczny i wiele ludzi umiera gdyż późne wykrycie jego obecności skazuje nas na śmierć a przy tym na miesiące cierpień i bolesnych metod leczenia danego zachorowania.
Musimy dbać o zdrowie i regularnie się poddawać badaniom gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć jak mówi stare przysłowie. A jednym z najbardziej groźnych nowotworów jest rak żołądka.
Nowotwór – czy to już wyrok?
Nowotwór złośliwy jest najczęstszą przyczyną śmierci osób w Polsce (nie licząc wypadków drogowych). Rak żołądka, obok raka macicy jest jednym z najgroźniejszych odmian nowotworu. Niezdrowe, „polskie”, tłuste jedzenie, szkodliwe nałogi – picie alkoholu i palenie papierosów, nieregularne odżywianie się, stresujący tryb życia, brak czasu na relaks i odpoczynek – to wszystko może przyczynić się do rozwoju tej groźnej choroby. Bardzo ważna jest profilaktyka, a także zdrowy tryb życia. Regularne badania kontrolne dają bardzo dużą szansę na wykrycie choroby w jej bardzo wczesnym stadium i dużą nadzieję na jej całkowite wyleczenie – na obecnym, bardzo wysokim poziomie rozwoju medycyny możliwe jest leczenie raka. Zobacz jak można skutecznie zapobiegać nowotworowi. Wasze ciało jest w stanie poradzić sobie z każdą chorobą. Czasami trzeba mu pomóc udając się do lekarza specjalisty, zmieniając tryb życia czy też wykorzystując potęgę podświadomości do skłonienia naszego mózgu do tego, aby „uleczył” nasze ciało. Rak żołądka? To nie wyrok. To wyzwanie. Z nami sprostasz mu bez problemu.

Rak żołądka, obok raka macicy jest jednym z najgroźniejszych odmian nowotworu

Rak żołądka jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Według statystyk najczęściej występuje w wieku 50-70 lat, bardzo rzadko poniżej 40 lat i dwukrotnie częściej u mężczyzn niż kobiet. Krajami przodującymi w zapadaniu na ten nowotwór jest Chile, Islandia oraz Japonia. Polska natomiast znajduje się w pierwszej dziesiątce występowania tego rodzaju nowotworu. Jednak możemy się pocieszać w ostatnich latach zachorowalność spadła. Częściej chorujemy na raka płuc.
Nowotwór ten spowodowany jest nadmiernym wzrostem komórek złośliwych w naszych organizmach, komórki takie cechuje duża częstość podziału oraz nadmierny ich wzrost. Komórki te mogą krążyć w naszym organizmie droga układu limfatycznego lub krwionośnego powodując przerzuty.
Jedyne co nam pozostaje to wczesna profilaktyka, rak żołądka im wcześniej wykryty tym większa szansa na wyzdrowienie.

Rak żołądka dotyka najczyściej mężczyzn w wieku powyżej 55 lat. Często choroba ta ma podłoże genetyczne, więc jeśli znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka, wsłuchuj się w swój organizm. Dodatkowo jeśli palisz tytoń, nadużywasz alkoholu i stosujesz ciężkostrawną dietę, ryzyko zachorowania wzrasta. Wejdź i przeczytaj o raku żołądka, gdyż symptomy tej choroby nie wskazują bezpośrednio na ten narząd. Nie bagatelizuj dolegliwości! Do objawów chorobotwórczych zalicza się: bóle w nadbrzuszu, brak apetytu, nudności, wymioty, zaparcia a po zażyciu leków ból nie ustępuje. Niestety większość pacjentów zgłasza się do lekarza za późno, co wpływa na wysoką śmiertelność. Zapoznaj się z etiologią tej choroby, ponieważ najlepsze rokowania mają osoby, u których wykryto wczesne stadium raka żołądka.Rak żołądka, obok raka macicy jest jednym z najgroźniejszych odmian nowotworu
przesłać wiadomość
Imię:
E-mail:
Wiadomość: